فروشگاه پوشاک ورزشی اسپورتلند

به فروشگاه اینترنتی اسپورتلند خوش آمدید !

12 خرداد

ورزش های مناسب برای تقویت ریه و بهبود سلامتی

ریه‌ها یکی از مهم‌ترین اندام‌ها هستند که وظیفه تأمین اکسیژن بدن و خروج دی اکسید کربن را بر عهده دارند. ورزش منظم جزء ضروری حفظ ریه‌های سالم و بهبود ظرفیت ریه است. با این حال، در مورد تقویت ریه‌ها، تمرینات خاصی وجود دارند. در این مقاله به چند ورزش مناسب می‌پردازیم که می‌تواند به تقویت ریه شما کمک کند

ادامه مطلب
درمان آرتروز گردن با ورزش در منزل
02 خرداد

درمان آرتروز گردن با ورزش در منزل

هیچ درمان قطعی برای آرتروز وجود ندارد، اما راه‌های مختلفی برای کاهش علائم و پی آمد‌های آرتروز و بهبود کیفیت زندگی وجود دارد. یکی از راه‌های مؤثر برای بهبود آرتروز گردن، ورزش است. در این مقاله به نحوه درمان خانگی آرتروز گردن با ورزش می‌پردازیم.

ادامه مطلب
تمرینات ویلیامز برای درمان دیسک کمر
01 خرداد

تمرینات ویلیامز برای درمان دیسک کمر

تمرینات کششی ویلیامز مجموعه‌ای از تمرینات فیزیوتراپی است که با هدف درمان کمردرد ناشی از جابجایی یا برآمدگی دیسک در ستون فقرات، انجام می‌شود. این تمرینات توسط دکتر پل ویلیامز، فیزیوتراپیست، در دهه 1960 ایجاد شد.

ادامه مطلب
24 اردیبهشت

چگونه با ورزش از شر غبغب خلاص شویم

کاهش یا حتی از بین بردن غبغب با ورزش منظم و یک سبک زندگی سالم امکان‌پذیر است. ورزش و تمرین ورزشی می‌تواند به تقویت ماهیچه‌های چانه و گردن کمک کند و غبغب را کاهش دهد. علاوه بر این، داشتن یک رژیم غذایی سالم نیز می‌تواند به کاهش چربی کلی بدن، از جمله چربی غبغب کمک کند.

ادامه مطلب
18 اردیبهشت

بهترین برنامه ورزشی برای درمان افسردگی

افسردگی یک اختلال روانی شایع است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد. در حالی که دارو و درمان‌های بالینی معمولاً درمان‌هایی هستند که برای افسردگی تجویز می‌شوند، جایگزین‌هایی طبیعی مانند ورزش وجود دارد که می‌تواند به همان اندازه در درمان افسردگی مؤثر باشد.

ادامه مطلب
17 اردیبهشت

ورزش درمانی و نمونه برنامه های ورزشی

ورزش درمانی که به عنوان تمرین درمانی یا ورزش درمانی (Kinesiotherapy/therapeutic exercise) نیز شناخته می‌شود، نوعی درمان فیزیکی یا فیزیوتراپی است که از ورزش و حرکت برای کمک به بهبود قدرت، انعطاف‌پذیری، دامنه حرکتی و عملکرد کلی در بیماران مبتلا به مشکلات پزشکی یا آسیب‌های مختلف استفاده می‌کند.

ادامه مطلب
16 اردیبهشت

بهترین ورزش ها برای دفع سنگ کلیه

سنگ کلیه یک بیماری است که ناشی از تشکیل سنگ‌های جامد در داخل کلیه‌ها است که می‌تواند علائمی از جمله درد شدید و عدم توانایی در ادرارکردن را به همراه داشته باشد. در این متن به توضیح بیماری سنگ کلیه، علائم و انواع آن و بهترین ورزش‌ها برای درمان این بیماری می‌پردازیم.

ادامه مطلب
07 اردیبهشت

شناخت بهترین ورزش ها برای بیماری آسم

درگذشته، باور عموم مردم بر این بود که افرادی که دچار بیماری آسم هستند، نباید ورزش کنند و ورزش برای آنها مضر بوده و سلامتی آنها را به خطر می‌اندازد. اما مطالعات اخیر خلاف این باور را نشان می‌دهد. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که ورزش‌های منظم و مناسب نه‌تنها باعث تشدید آسم نمی‌شوند، بلکه می‌توانند به

ادامه مطلب
06 اردیبهشت

یوگای خنده چیست؟

یوگای خنده یا در زبان انگلیسی (laughter yoga) یکی از زیرشاخه‌های ورزش یوگا می‌باشد که در آن، تمرینات تنفسی و جسمی باهدف تقویت و بهبود سلامتی و شادکامی انجام می‌شود. این ورزش اخیراً به‌شدت محبوب شده است و در بسیاری از کشورها و مراکز آموزشی جهان به‌عنوان ورزشی مفید تایید شده...

ادامه مطلب
31 فروردین

بیماری‌هایی که با ورزش درمان می‌شوند!

روش های درمانی دارویی و شیمیایی میتواند عوارض جانبی بسیاری به همراه داشته باشد. خبر خوب این است که بسیاری از بیماری ها را میتوان به وسیله ورزش درمان کرد. با درمان بیماری با استفاده از ورزش میتوانید از عوارض جانبی بیشماری که ممکن است شما را تهدید کنند در امان بمانید...

ادامه مطلب
26 فروردین

کاهش دردهای مفاصل زانو با ورزش

کاهش درد مفاصل زانو یکی از مشکلات شایع در جامعه است که می‌تواند منجر به کاهش فعالیت‌های روزمره و کیفیت زندگی شود. در این مقاله، به بررسی بیماری‌های مرتبط با مفاصل زانو و روش‌های کاهش درد زانو آن‌ها پرداخته خواهد شد.

ادامه مطلب