فروشگاه پوشاک ورزشی اسپورتلند

به فروشگاه اینترنتی اسپورتلند خوش آمدید !

بهترین روشها برای داشتن اندام ساعت شنی

در دانستنیهای ورزشی / نکات آموزشی

چگونه اندام ساعت شنی داشته باشیم

 
اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اندام ساعت شنی هستید، حتماً این مطلب را به طور کامل مطالعه نمایید. همان‌طور که می‌دانید داشتن اندامی زیبا یکی از چالش‌هایی است که بسیاری از افراد به آن توجه می‌نمایند، به‌خصوص افرادی که توجه بیشتری به‌ظاهر خود دارند. اندام ساعت شنی جزو اندام‌های بسیار زیبا است که بسیاری از بانوان طرف‌دار آن هستند. منظور از اندام ساعت شنی اندامی است که کمر حالت باریکی دارد و پاها هم حالت خوش‌فرمی دارند. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری در مورد اندام ساعت شنی به دست آورید، حتماً در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با اندام ساعت شنی

حتماً شما هم می‌خواهید بدانید که اندام و هیکل ساعت شنی به چه صورت است؟ اندام ساعت شنی از اندام‌های بسیار زیبا و پرطرف‌دار در بین بانوان است و می‌توان آن را یکی از ملاک‌های مهم زیبایی ظاهر دانست. در اندام ساعت شنی معمولاً شانه‌ها حالت پهن و گردی دارند و قسمت پایین‌تنه و ران‌ها پرتر هستند. دراین ‌بین باید خط کمر حالت کم‌حجم و باریکی داشته باشد. نکته قابل‌توجه این است که در اندام ساعت شنی تجمع چربی و وزن در تمامی قسمت‌های بدن به طور یکسان نمی‌باشد. به این شیوه که در قسمت سینه، باسن و ران‌ها توضیح وزن بیشتر است.

جالب است بدانید افرادی که دارای هیکل ساعت شنی هستند، استخوان‌ها و ماهیچه‌های قدرتمندتری هم دارند و خیلی کمتر از افراد دیگر دچار پوکی‌استخوان می‌شوند. در مقابل باید بدانید این افراد خیلی سریع‌تر چربی را در قسمت پایین‌تنه خود جذب می‌نمایند. این موضوع باعث می‌شود تا افزایش وزن در آنها خیلی سریع‌تر پیش بیاید. به‌طورکلی باید بدانید که رسیدن به اندام ساعت شنی دخترانه و یا حتی مردانه خیلی کار سختی نمی‌باشد. تنها کافی است شما اطلاعاتی در مورد مشخصات اندام ساعت شنی داشته باشید.

مقالات مرتبط جهت مطالعه بیشتر:

کدام ورزش‌ها برای تناسب اندام بهتر و مناسب تر است؟

تناسب اندام و کالری سوزی با دوچرخه سواری

 مشخصات و ویژگی‌های اندام ساعت شنی 

 همان‌طور که در قسمت‌های بالاتر هم برای شما توضیح داده‌ایم، اندام ساعت شنی مانند دیگر اندام‌ها دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی است. زمانی که شما اطلاعات کافی در مورد ویژگی‌ها و مشخصات هیکل ساعت شنی داشته باشید، خیلی راحت‌تر می‌توانید به اندام دلخواه موردنظر خود دست یابید. توجه داشته باشید که در اندام ساعت شنی در عرض شانه و عرض باسن باید هم اندازه یکدیگر باشند و به‌نوعی در چهارچوب یکسانی قرار گرفته باشند. این در حالی است که کمر حالت کم‌حجم و باریک‌تری به خود گرفته است. باسن باید حالت حجیم و البته برجسته داشته باشد. معمولاً این افراد دارای سینه‌های بزرگ‌تری هم هستند. به‌طورکلی مشخصاتی که برای شما توضیح داده‌ایم از بارزترین ویژگی‌های اندام ساعت شنی است. حال می‌خواهیم بدانیم که چه نوع ورزش‌هایی برای رسیدن به هیکل و اندام ساعت شنی مناسب است؟ با ما همراه باشید تا به ایده‌آل‌ترین اندام خود دست یابید.

بیشتر بخوانید: 7 حرکت ورزشی در خانه برای لاغری فوری بانوان

 حرکات ورزشی اصولی برای اندام ساعت شنی 

بسیاری از افراد آرزو دارند تا به اندام ساعت شنی دست یابند و این محبوبیت در بین بانوان بسیار بیشتر استاگر نگاهی به ستارگان دنیای مد و فشن هم بیندازید، بسیاری از آن‌ها دارای بدن ساعت شنی هستند. اگر شما هم در تلاش هستید تا به هیکل ساعت شنی دست یابید، باید با ورزش‌های اصولی برای رسیدن به این اندام آشنا باشید. در واقع برخی حرکات ورزشی وجود دارند که باعث باریک شدن کمر و پرحجم شدن باسن می‌شود که باید آنها را به طور روزانه و مرتب انجام دهید.

 نکات طلایی رسیدن به اندام ساعت شنی

نکات طلایی برای ورزش‌های اندام ساعت شنی

انجام ورزش‌هایی در هوای آزاد و فضای باز می‌تواند برای دستیابی به هیکل ساعت شنی بسیار ایده‌آل باشد.

نیازی به انجام ورزش‌های شکمی بسیار دشوار نیست. اما باید به فکر تقویت عضلات سه سرخود باشید. به همین علت ورزش‌هایی مانند وزنه‌برداری و اسکات می‌توانند در ورزش‌های روزانه شما برای رسیدن به اندام ساعت شنی بسیار مفید باشد. این سبک از ورزش‌ها عضلات پایین‌تنه شما را حجیم‌تر می‌نمایند و باعث کم‌حجم‌تر شدن دور کمر شما می‌شوند.

اگر بتوانید تنها یک ساعت از روز را به شناکردن اختصاص دهید، خیلی سریع‌تر می‌توانید چربی‌های اضافه خود را بسوزانید، زیرا شناکردن از جمله بهترین و سریع‌ترین راهکارها برای ازبین‌بردن چربی‌ها و کاهش وزن است. در این صورت می‌توانید خیلی راحت‌تر و سریع‌تر به اندام خود قرار دهید.

در ورزش‌های روزانه خودکار کردن با وزنه را برنامه‌ریزی نمایید، زیرا باعث تقویت عضلات و ماهیچه‌ها می‌شود و جزء بهترین ورزش‌ها برای رسیدن به اندام ساعت شنی به‌حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: نحوه صحیح پیاده روی برای لاغری شکم و پهلو و ‌نکاتی برای گرفتن نتیجه بهتر

مهم‌ترین حرکات ورزشی برای رسیدن به اندام ساعت شنی

حرکات یوگا

اگر شما بتوانید تنها در مدت‌زمان سه ماه یوگا انجام دهید، خیلی راحت می‌توانید کمر خود را حدود ۳ سانتی‌متر کم‌حجم‌تر نمایید. در این صورت نیازی به رعایت رژیم غذایی خاصی هم نمی‌باشد. به‌طورکلی اگر شما علاقه‌مند به داشتن هیکل ساعت شنی هستید، باید به یوگا هم علاقه داشته باشید و آن را یک ورزش ایده‌آل برای رسیدن به اندام دلخواه خود بدانید.

حرکات پلانک جانبی 

یکی از ورزش‌های مناسب برای داشتن اندام ساعت شنی پلانک جانبی همراه با کشش پا است. برای انجام این ورزش باید در ابتدا دراز بکشید. در ادامه باید یک خط راست بین پاها و شانه‌های خود ایجاد کنید، به‌طوری‌که اندام شما در یک خط قرار بگیرند. توجه داشته باشید که لگن را باید به میزانی بالا ببرید که در مسیر پاها و شانه‌های شما باشد، درحالی‌که تعادل شما به هم نخورد باید پاهایتان را بالا بکشید. به مدت‌زمان ۳۰ ثانیه این حالت را حفظ کنید. این حرکت حتی باعث حفظ تعادل شما هم می‌شود.

حرکات اسکات

به‌احتمال زیاد شما هم آشنایی کافی با حرکت اسکات دارید، زیرا جزء محبوب‌ترین حرکات در فرم دهی عضلات و باسن شناخته می‌شود. برای رسیدن به اندام ساعت شنی انجام حرکات اسکات بسیار مناسب است. سعی کنید روزانه سه و یا 4 اسکات را انجام دهید و در هر سطح ۱۰ الی ۱۲ بار این حرکات را داشته باشید. در نهایت پس از مدت زمانی متوجه سفت‌شدن عضلات ران و باسن خود خواهید شد.

لانچ برای رسیدن به اندام ساعت شنی

انجام حرکات لانچ حرکات ساعت شنی باعث زیباتر شدن و ران و باسن شما می‌شود. تمرکز بیشتر این حرکات بر روی نواحی مرکزی بدن و شکم است. اما در نهایت باعث بالا آمدن و لیفت شدن باسن هم می‌شود. معمولاً این نوع حرکات را به‌عنوان اسکات تک پا هم می‌شناسند. تنها کافی است که روزانه مانند حرکات اسکات این سبک از ورزش را انجام دهید تا قدرت بدنی شما هم‌افزایش پیدا کند و به فرم بدنی ایده‌آل خود دست یابید.

حرکت لیفت آف لانژ 

 اگر شما هم تمایل دارید تا به اندام ساعت شنی زنانه دست یابید، انجام حرکات لیفت اآف لانژ برای شما بسیار مناسب است، است؛ زیرا این حرکات در نهایت باعث فرم دهی به شانه‌ها، عضلات مرکزی، ران‌ها، باسن و عضلات سه سر بازو شما می‌شود. برای انجام این حرکت ابتدا بایستید سپس پاهای خود را به‌اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. دمبل‌ها را بالای شانه خود نگه دارید. کف دست شما باید به سمت روبرو باشد و آرنج‌ها خم و به سمت بیرون باشد. در ادامه با پای راست خود یک‌قدم به سمت جلو بردارید و سپس بدن خود را به سمت پایین بیاورید. در این صورت زانوهای شما باید اندازه ۹۰ درجه خم شود. در ادامه بر روی پای راست خود فشار بیاورید و آن را صاف کنید و به حالت ایستاده بازگردید. همزمان با این حرکت باید زانوی چپ خود را به سمت جلوی باسن بلند کنید و دمبل‌ها را بالا ببرید. این حرکات را سه ست ده باره انجام دهید.

تمرین پری دریایی

تمرین پری دریایی برای فرم دهی به لگن، بازو و عضلات مرکزی تنه بسیار مناسب و ایده‌آل است. شما برای انجام تمرین پری دریایی باید حالت پوزیشن پلانک را بگیرید. به‌طوری‌که آرنج راست خود را خم کرده و به حالت مستقیم زیرشانه و روی زمین بگذارید. در ادامه پاهای خود را به هم جفت نمایید و به‌صورت صاف در روی زمین قرار دهید. توجه داشته باشید که پای چپ جلوی پای راست گذاشته شود. در ادامه باید بازوی راست را به طور مستقیم بالا ببرید به حالتی که کف دست به سمت زمین باشد. نوع پوزیشن خود را به‌گونه‌ای قرار دهید که دست و بدن شما در یک خط قرار بگیرند. سپس دست چپ را به سمت زمین خم نمایید و باسن خود را بالا بیاورید. این حرکات را ۸ تا ۱۰ بار در هر ست انجام دهید.

بیشتر بخوانید: چه ورزشی سریعتر لاغر میکند

جمع بندی

در این مقاله به معرفی اندام ساعت شنی، و راهکارهای رسیدن به اندام ساعت شنی را معرفی کردیم. با رعایت نکات و اصول رسیدن به اندام ساعت شنی، میتوانید در مدت زمان کوتاهی به اندام مورد نظر خود برسید. مسلماً موارد معرفی شده در صورت داشتن تداوم و پشتکار به نتیجه می رسند. پس اگر میخواهید به اندام ساعت شنی برسید، حتما باید با انگیزه، تداوم و پشتکار در این مسیر گام بردارید.

اسپورت لند، بزرگترین فروشگاه پوشاک ورزشی ایران

اسپورت لند، عرضه کننده انواع پوشاک، کفش و اکسسوری ورزشی. هدف این مجموعه تأمین کالای با کیفیت ورزشی برای تمامی علاقمندان به ورزش و پوشاک اسپورت می باشد. هم میهنان عزیز در هر نقطه از کشور می توانند با مراجعه به وب سایت اسپورت لند و یا شعب فروش، پوشاک ورزشی مورد نظر خود را از میان محصولات متنوع انتخاب کنند. ارسال سریع، گارانتی، تعویض و بازپس گیری کالا از جمله خدمات اسپورت لند به اعضاء باشگاه مشتریان این مجموعه می باشد. جهت مشاهده و انتخاب محصولات مورد نظر، وارد دسته بندی مورد نظر خود شوید.

اسپورت لند، سرزمین برند های ورزشی

انواع محصولات برند اسیکس انواع محصولات برند تیگلون انواع محصولات برند اسکچرز
انواع محصولات برند اسیکس
انواع محصولات برند تیگلون
انواع محصولات برند اسکچرز
انواع کفش برند ریباک انواع ست ورزشی نایکی انواع محصولات برند آدیداس
انواع کفش برند ریباک
انواع ست ورزشی نایکی
انواع محصولات برند آدیداس
انواع کفش برند آندرآرمور انواع کلاه زمستانی انواع سویشرت ورزشی
انواع کفش برند آندرآرمور انواع کلاه زمستانی
انواع سویشرت ورزشی